آموزش سئو وردپرس

SEO-tutorial-webonachi

آموزش سئو وردپرس » مقدمه

در این دوره آموزش رایگان سئو وردپرس ابتدا یک تعریف کلی از سئو سایت می کنیم و بعد از آن اصول پایه ای سئو را برای شما به طور جامع توضیح خواهیم داد. اصول و پایه سئو سایت برای تمام سایت ها یکسان می باشد چه شما از سایت وردپرسی استفاده کنید یا هر نوع CMS دیگری و یا حتی از سایت هایی که سیستم مدیریت محتوای خاصی ندارند یا  از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی استفاده می کنند. برای اینکه شما یک سئوکار حرفه ای شوید باید مقدمات سئو سایت را به طور کامل آموزش ببینید, قبل از آموزش سئو وردپرس ,  احتیاج است که جواب سوال های زیر را فرا بگیرید :

باید بدانید که گوگل چگونه کار می کند ؟

چطور باید سئو یک سایت را از آغاز برنامه ریزی کنید ؟

انواع استراتژی های سئو سایت چیست ؟

چطور باید کلمات کلیدی که سایت شما را به سرعت به درآمد می رساند را پیدا کنید ؟

برای سئو کردن سایت اصلا از کجا باید شروع کنید؟

بعد از اینکه این اصول و مقدمات پایه سئو را فرا گرفتید حالا وقت آن رسیده که دوره رایگان آموزش سئو وردپرس را آغاز کنید که ما به طور کامل در همین صفحه سئو سایت وردپرسی را به رایگان به شما آموزش خواهیم داد طوری که احتیاج به هیچ آموزش دیگری نداشته باشید و با سئو کردن سایت وردپرسی خودتان به سرعت کسب و کار اینترنتی خودتان را رشد دهید و به درآمد های غیرقابل باور برسید!

هشدار 😏 : این صفحه مدام در طول هفته آپدیت و به روز خواهد شد و جدیدترین مطالب آموزش سئو وردپرس به آن اضافه خواهد شد بنابراین این صفحه را ذخیره کنید و هر هفته به این صفحه سر بزنید. در ضمن یک سری نکات و ترفند های سئو را اینجا برای شما می گوییم که هیچ جای دیگر نه در اینترنت و سایت های دیگر و نه در کتاب سئو نمی توانید پیدا کنید 😎 .

قبل از اینکه آموزش ها را آغاز کنیم یک [ گارانتی ] به شما می دهیم !!!

اگر تمام نکته هایی که در این مقاله و صفحه آموزش جامع سئو وردپرس را به طور کامل  رعایت کنید و دقیقا طبق آموزش های ما پیش بروید حداکثر 4 ماه طول خواهد کشید که به صفحه اول گوگل برسید و به درآمد های بالای 20 میلیون تومان دست پیدا کنید, چه فروش کالا داشته باشید, چه فروش خدمات, فروش فایل, سایت های دانلودی و آموزشی و هر نوع فعالیت دیگری که داشته باشید فرقی نمی کند. تکنیک های سئو را که به شما آموزش می دهیم مو به مو اجرا کنید و نتیجه را خودتان ببینید. در قسمت آموزش سئو پیشرفته وردپرس به طور تخصصی سئو وب سایت های مختلف بررسی خواهد شد. پس نگران هیچ چیز نباشید 😉

🏷️ آموزش مقدماتی سئو وردپرس » سئو چیست ؟

آموزش-سئو-وردپرس-webonachi

سئو به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو است.

سئو » SEO یا Search Engine Optimization بعضی مواقع در زبان فارسی به آن اس ای او نیز می گویند.

در گذشته سئو را فقط برای وب سایت ها عنوان می کردند اما امروزه برای شبکه های اجتماعی نیز این موضوع مطرح است. برای  مثال برای شبکه اجتماعی اینستاگرام که یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر دنیاست, بحث سئو اینستاگرام نیز مطرح است.

اما بهینه سازی برای موتور جستجو یعنی چه؟

به مجموعه اقداماتی که شما برای سایت خودتان انجام می دهید تا در موتور های جستجو به صفحات اول راه پیدا کنید و بدون هزینه هر روز هزاران مشتری و کاربر را جذب کنید حتی زمانی که خواب هستید!

  • چرا سئو در کسب و کار ها انقدر معروف شده و مدام راجع به آن صحبت می کنند ؟
  • چرا رسیدن به صفحه اول گوگل انقدر مهم است ؟
  • مگر در صفحات اول چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است که انقدر برای رسیدن به آن تلاش و هزینه می کنند و وقت می گذارند؟

در ادامه می خواهم برای شما آماری از صفحه اول گوگل بدهم تا دقیق تر متوجه شوید که چه ثروت 💰 و فرصتی در آن جا خوابیده است 🤑 و چرا باید آموزش سئو تخصصی را در اولویت کار های خود قرار دهید ؟!!!

آماری که در عکس پایین مشاهده می کنید از سایت معتبر statcounter گرفته شده است. با یک نگاه به عکس زیر متوجه خواهید شد که چرا انقدر برای سئو سایت به گوگل اشاره می کنند و تمام تلاش های یک سئوکار حرفه ای برای این است که سایت را در صفحه اول گوگل به رتبه های برتر برساند.

سهم گوگل از بازار موتور های جستجو در جهان بالای 90 درصد است و بعد از آن بینگ قرار دارد که با اختلاف خیلی زیادی در رتبه دوم قرار گرفته است.

statics-Search-engine-market-share-webonachi

حالا چرا فقط صفحات اول گوگل مهم هستند ؟

در واقع اگر بخواهم حقیقت را به شما بگویم فقط صفحه اول اهمیت دارد 😉 و یک حقیقت تلخ تر از آن این است که 4 لینک ابتدایی در صفحه اول نتایج گوگل مهم تر از بقیه هستند و کلیک بیشتری بر روی این لینک ها و وب سایت می شود به این خاطر که خیلی از افراد وقتی در گوگل به دنبال مطلبی هستند به سرعت می خواهند به جواب سوال خود دست پیدا کنند و حتی زحمت اسکرول کردن صفحه را هم به خودشان نمی دهند.

طبق آمار 📈 بیش از 96 درصد افرادی که در گوگل سرچ می کنند اصلا به صفحات بعدی گوگل نمی روند و در همان صفحه اول بر روی یکی از 10 لینک پیشنهادی گوگل کلیک می کنند و این آمار خیلی بالایی است و این جاست که اهمیت آموزش سئو پیشرفته بیشتر و بیشتر می شود.

شاید شما با پیاده کردن یک سری اصول مقدماتی و پایه ای سئو بتوانید سایت خود را به صفحات 6 یا  7 بیاورید ولی خیالتان را راحت کنم اگر سئو حرفه ای را آموزش نبینید امکان ندارد به صفحه حتی 2 یا 3 بیایید.

اما سئو وردپرس چیست ؟

منظور از آموزش سئو وردپرس چیست ؟

چه تفاوتی بین سئو و سئو وردپرس وجود دارد ؟

آموزش سئو وردپرس زیر شاخه ای از آموزش سئو است. هر CMS یا سیستم مدیریت محتوایی که برای وب سایت خود استفاده می کنید ممکن است یک سری ترفند ها و برنامه های مخصوصی داشته باشد که شما خیلی پیشرفته تر و آسان تر می توانید هم سئو وب سایت خود را ارتقاء دهید و هم باعث رشد سئو مطالب در وب سایت شوید. در وردپرس هم یک سری افزونه ها و تکنیک های جدید سئو وجود دارد که می تواند سایت شما را در SERP یا صفحه نتایج گوگل به رتبه های بالاتر برساند که در همین پکیج آموزش های جامع علم سئو برای شما به طور کامل شرح خواهیم داد.

در ادامه به چند سوال متداولی که مدیران کسب و کار های اینترنتی و اشخاصی که به تازگی می خواهند وارد دنیای آموزش سئو وردپرس شوند را پاسخ خواهیم داد :

1 : چقدر زمان می برد تا علم سئو را به طور جامع و پیشرفته آموزش ببینیم ؟

پاسخ » تمام مبانی سئو را اگر روزی 2 تا 3 روز وقت بگذارید شاید یک ماه هم نشود که دانش سئو را  به طور کامل فرا بگیرید. اما بحثی که هست, تجربه در سئو حرف اول را می زند. شاید شما به طور تئوری بتوانید سئو را یاد بگیرید اما در عمل سخت تر از این حرف هاست. باید حتما چیز هایی را که یاد گرفتید به صورت عملی و تجربی هم کار کنید. یک وب سایت ساده هم که شده باید برای خودتان راه بیاندازید و به صورت واقعی بر روی سئو سایت خود کار کنید.

2 : حتما باید خودم سئو را آموزش ببینم ؟ نمی شود آن را به سئوکار یا شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو بدهم تا برای من انجام دهند ؟

پاسخ » بایدی برای فراگرفتن سئو وجود ندارد اما اگر شما صاحب کسب و کار هستید یا در زمینه ای تخصص دارین خیلی جامع تر به رشته ی کاری خود مسلط هستید و تمام جوانب حوزه کاری خود را درک می کنید خیلی بهتر از یک سئوکار عمومی می توانید سایت خود را سئو کنید و به نتایج اول صفحات جستجو قدم بگذارید. طبق تجربه ای که ما داریم صاحبان کسب و کار هایی که خودشان شروع به آموزش دیدن سئو کردن رشد های باور نکردنی در سایت خود به وجود آورده اند و در خیلی از کلمات تخصصی مربوط به حرفه شان همین الان در صفحات 1 نتایج موتور جستجو گوگل هستند.

قسمت اعظمی از علم سئو را تولید محتوا در بر می گیرد. با توجه به این نکته چه کسی بهتر از خود شما به کار و علم شما اشراف دارد ؟!

3 : چه مدت طول می کشد تا یک سایت به صفحه اول گوگل بیاید ؟

پاسخ » زمان دقیقی را نمی شود برای این موضوع مطرح کرد. فرایند سئو سایت های مختلف متفاوت است.

با توجه به موضوعی که می خواهید کار کنید, تعداد رقبای شما و وضعیت رقبای شما در سئو و صفحات اول گوگل, تعداد کلمات کلیدی سئو و نوع کلمات کلیدی که می خواهید در آن ها رتبه داشته باشید, تعداد بک لینک هایی که می توانید از سایت های دیگر بگیرید و کار بر روی لینک سازی های داخلی و خارجی , تمامی این ها بر روی زمان سئو کردن سایت تاثیرگذار است پس نمی توان زمانی را برای فرایند سئو تعیین کرد.

اما یک اصل سئو که همیشه در بین سئوکاران متخصص وجود دارد این است که سئو یک فرایند بلندمدت است. هر چه شما بر روی سایت خود بیشتر وقت بگذارید و اصول سئو و تولید محتوا را با دقت اجرا کنید طبیعتا زودتر به نتیجه خواهید رسید اما به طور میانگین چیزی بین 3 تا 6 ماه زمان می برد تا نتایج کامل فعالیت های خود را در سئو و سایت خود ببینید.

پس با ما در ادامه همراه باشید تا آموزش سئو را از مقدماتی تا پیشرفته ببینید و درآمد کسب و کار اینترنتی خود را منفجر کنید 💥 .

آموزش سئو وردپرس » آموزش نحوه کار گوگل – گوگل چطور کار می کند ؟

موتور جستجوی گوگل چطور یک سایت را آنالیز و بررسی می کند ؟ 

مکانیزم ربات های گوگل چگونه است ؟ 

معیار های گوگل برای سئو وب سایت چیست؟

گوگل یک سری ربات های فوق هوشمند در اختیار دارد که محتوای وب سایت ها را با ریزترین جزئیات بررسی و آنالیز می کنند.

گوگل برای بررسی و نمایش نتایج وب سایت ها به کاربران از 2 روش همزمان استفاده می کند.

خزیدن 

گوگل و ربات های آن اول شروع به خزیدن در وب سایت شما می کنند. به این عمل کرول کردن هم می گویند و به ربات هایی که عمل خزیدن را بر روی وب سایت شما انجام می دهند اسپایدر یا همان عنکبوت نیز می گویند. در این مرحله گوگل تمام قسمت های وب سایت شما را بررسی و در پایگاه داده خود ذخیره می کند. سپس با دیگر وب سایت هایی که چک کرده مقایسه می کند و نسبت به یکدیگر به سایت ها امتیاز می دهند که این امتیاز ها همان رتبه سئو سایت شما را تعیین می کند.

ایندکس

بعد از اینکه عمل خزیدن یا crawl کردن توسط اسپایدر ها به پایان رسید حالا با سرچ کاربران گوگل سایت ها را بر اساس رتبه بندی سئو مرتب کرده و در صفحه نتایج جستجو بارگذاری می کند. در واقع وقتی شما سرچ می کنید گوگل در همان لحظه نمی رود که سایت های مختلف را آنالیز کند, بلکه از نتایجی که قبلا در دیتابیس خود ذخیره کرده است استفاده می کند و آن ها را به کاربرانش به هنگام جستجو نمایش می دهد.

الگوریتم های سئو گوگل چیست ؟ 

اول بهتر است به یک سوال زیر پاسخ دهیم :

فکر می کنید چه چیزی باعث شده است که گوگل به عنوان بهترین موتور جستجو جهان شناخته شود ؟

رضایت مشتری …

بله, یک اصل بسیار مهم برای گوگل که آن را اولویت تمام فعالیت های خودش قرار می دهد رضایت مشتری و تجربه شیرین کاربرانش است. حالا برای اینکه بتواند روز به روز کاربرانش را بیشتر کند و مشتریان وفادار خودش را هم حفظ کند مدام در حال آپدیت و بروزرسانی است. هر لحظه گوگل در تلاش است که دقیق ترین و بهترین نتایج جستجو را در اختیار کاربرانش قرار دهد.

اما چطور گوگل انقدر دقیق می فهمد که شما چه چیزی را سرچ کرده اید و دقیقا سایت هایی را به شما نشان می دهد که جواب سوال و جستجو شما در آن ها قرار دارد؟

ربات هایی که گوگل از آن ها استفاده می کند برای تشخیص محتوا و ساختار کلی یک سایت, دارای یک سری الگوریتم هایی هستند که برنامه نویسان گوگل برای آن ها طراحی کرده اند. این الگوریتم ها هر کدام وظایف خاصی را انجام می دهند و در کنار هم باعث می شوند که نتایج جستجو در گوگل دقیق تر از همیشه باشد و روز به روز پیشرفته تر از گذشته.

نکته » در همین ابتدا که می خواهید آموزش سئو وردپرس را آغاز کنید این نکته را تا پایان این مسیر در ذهن خود مرور کنید و آن نکته این است که وقتی شما می خواهید یک سایت را برای گوگل سئو کنید پس باید ببینید اولویت گوگل چیست و به چیزی بیشتر اهمیت می دهد و شما هم دقیقا باید همان کار را بکنید.

گوگل به مشتریانش و کاربرانی که شاید هر روز از آن استفاده می کنند لقب پادشاه داده است. بنابراین همیشه کاربران خود را مثل یک پادشاه تصور کنید و محتوا یا کالایی را که می خواهید به آن ها عرضه کنید باید در خور یک پادشاه باشد. در واقع همین موضوع را اگر رعایت کنید 50 درصد راه  را رفته اید بقیه مسیر می شود اصول فنی و تکنیک های سئو که آن را بسپارید به ما … ما به شما راز های سئو را خواهیم گفت.

در ادامه اسم این الگوریتم های جدید گوگل را برای شما می گوییم و بعد از اینکه با یک سری از اصطلاحات رایج سئو آشنا شدید به طور کامل درباره ی نحوه کارکرد این الگوریتم های جدید گوگل در سئو توضیح خواهیم داد :

الگوریتم پاندا گوگل » چک کردن محتوای تکراری

الگوریتم پنگوئن گوگل » خرید و استفاده  از بک لینک های جعلی

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل » تشخیص تفاوت های معنایی و ارتباط بین کلمات در زبان های مختلف

الگوریتم کبوتر گوگل » رشد رتبه کسب و کار های محلی که نزدیک به فرد جستجو کننده هستند.

الگوریتم گورخر گوگل » وظیفه آن چک کردن فروشگاه های اینترنتی و در کل مربوط به سئو فروشگاه اینترنتی است.

الگوریتم فرد گوگل » تشخیص محتوا های جدید و کاربرپسند

الگوریتم دزدان دریایی گوگل » تشخیص محتوا های تکرار و کپی شده

الگوریتم پی دی لون گوگل » چک کردن سایت های اسپم و سایت هایی که بی رویه و نادرست از یک سری کلمات کلیدی در سایتشان استفاده می کنند.

الگوریتم کافئین گوگل » تشخیص محتوای یک سایت از لحاظ بروزرسانی و آپدیت ها و ثبت اطلاعات سریع در پایگاه داده گوگل

الگوریتم فلوریدا گوگل » انتخاب بهترین محتوا در یک موضوع خاص و زیر موضوع های آن

الگوریتم موش کور گوگل » سئو محلی سایت یا local seo

الگوریتم رنک برین گوگل » نشان دادن بهترین نتایج و وب سایت ها به کاربران, استفاده از هوش مصنوعی قدرتمند برای تشخیص محتوای سایت ها و ارتباط های موضوعی هر محتوا با یکدیگر

الگوریتم هیل تاپ گوگل » پیدا کردن سایت هایی با یک موضوع خاص و مرجع بودن آن سایت و هم چنین چک کردن نوع بک لینک هایی که به آن سایت یا مطالبش داده شده است.

الگوریتم پیج رنک گوگل » امتیازبندی وب سایت ها از 1 تا 10 بر اساس کیفیت بک لینک ها

الگوریتم برت گوگل » تشخیص محتوا یک سایت از لحاظ کیفیت مطالب

الگوریتم رقص گوگل » جا به جا کردن رتبه سئو سایت و تغییر سریع رتبه کلمات کلیدی شما در صفحه نتایج گوگل یا همان SERP

الگوریتم Mobilegeddon گوگل » موبایل فرندلی بودن سایت به این معنی که وب سایت شما واکنشگرا باشد و در صفحات موبایل بدون هیچ زوم کردن صفحه و مشکل رابط های کاربری مورد استفاده قرار بگیرد

الگوریتم Freshness گوگل » با بروزرسانی مطالب وب سایت خود می توانید نظر این الگوریتم را به سایت خود جلب کنید و رتبه های بهتری از گوگل دریافت کنید.

الگوریتم هسته گوگل » این الگوریتم مربوط به هسته ی اصلی گوگل می شود و تقریبا تمام موارد بالا را در بر می گیرد.

آموزش سئو وردپرس » ۵ اصطلاح رایج سئو که در شروع کار خود باید بدانید

قبل از اینکه آموزش سئو تخصصی و پیشرفته را آغاز کنید احتیاج است که یک سری اصطلاحات فنی سئو را که در بین سئوکاران رایج است بدانید.

سئو کلاه سفید

به محموعه اقدامات و فعالیت هایی که دقیقا طبق قوانین گوگل بر روی سایت خود انجام می دهید.

گرفتن بک لینک های طبیعی با توجه به محتوای ارزشمندی که تولید می کنید

لینک سازی اصولی داخلی وب سایت

به طور کلی در این روش از سئو , شما طبق الگوریتم های گوگل کار خواهید کرد و دقیقا چیزی که آن ها از شما خواسته اند را انجام می دهید و به طور خلاصه باید رضایت کامل کاربران و مشتریان خود را جلب کنید. این روش از سئو شاید دیر بازده باشد و مدت زیادی طول بکشد تا سایت شما به رتبه های بالا دست پیدا کند اما خوب پایداری آن هم بیشتر است و وقتی که دیگر به اصطلاح روی غلطک بیفتید کار تمام است و پول پارو می کنید با سئو 😉

سئو کلاه سیاه

مجموعه فعالیت های سئوی صورت گرفته بر روی سایت که کاملا بر خلاف قوانین گوگل و الگوریتم های آن است و هر لحظه امکان دارد که گوگل سایت شما را پنالتی یا جریمه کند. البته در بعضی موارد در سئوی کلاه سیاه شخص سئوکار اصلا بر روی سایت شما کاری نمی کند بلکه با یک سری فعالیت های مخرب بر روی سایت های رقیبان باعث افت رتبه سایت آن ها در نتایج گوگل می شود و سایت خودش را با این کار ها در نتایج گوگل بالا می آورد.

خرید بک لینک غیر اصولی, استفاده از کلمات کلیدی نامرتبط و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی, کپی کردن محتوا, عدم توجه به رضایت کاربران تمام این ها مواردی هستند که می تواند به شدت برای سئو سایت شما خطرآفرین باشد.

سئو کلاه خاکستری

یک چیزی بین سئو کلاه سفید و سئو کلا سیاه است. در این روش سئوکار سعی می کند بعضی از موارد که جزو سئوی کلاه سیاه می باشد را با رعایت یک سری اصول و دور زدن قوانین گوگل طوری بر روی سایت پیاده کند که گوگل متوجه آن نشود.

برای مثال بک لینک می خرد اما خرید بک لینک اصولی

یا در بعضی موارد خودش اقدام به لینک سازی می کند اما طوری که گوگل متوجه آن نخواهد شد.

سئو داخلی یا On Page SEO

قبل از اینکه به طور حرفه ای شروع کنید به آموزش سئو وردپرس و به طور کلی بخواهید در حوزه سئو یک سئوکار متخصص شوید باید به سئو داخلی سایت توجه ویژه ای داشته باشید.

سئو داخلی سایت ( On page SEO ) یا On Site SEO به تمام استراتژی ها و اقدامات سئو گفته می شود که در درون سایت رخ می دهد تا بتوانند همگی دست در دست هم به ارتقاء رتبه سایت کمک کنند.

عوامل تاثیرگذار سئو داخلی بر روی سئو سایت :

1 : متاتگ ها META Tags

متا تگ ها در واقع به ربات های گوگل می فهمانند که قرار است چه چیزی را در یک صفحه خاص از وب سایت شما بررسی کنند. یک دید کلی به آن ها می دهند تا راحت تر متوجه متن های داخل صفحه سایت شوند.

برای مثال شما با متا تگ ها به موتور های جستجو می فهمانید که نویسنده این مقاله کیست, چه عنوانی برای مطلب نوشته شده است, چه توضیحات کوتاهی برای این متن نوشته شده تا به طور خلاصه توضیح دهد که متن شامل چه محتوایی است و یا آدرس این متن یا همان Url صفحه چیست و خیلی موارد دیگر که همگی اینها می توانند در سئو سایت تاثیرگذار باشند.

2 : تگ عنوان یا Title Tag

یکی از مهم ترین قسمت های یک نوشته که شما در سایت قرار می دهید عنوان آن مطلب است به این دلیل که وقتی کاربران موضوعی را در گوگل سرچ می کنند اگر آن موضوع و کلمات در عنوان شما وجود داشته باشد شانس بیشتری دارید تا گوگل سایت شما و آن مطلب شما را در صفحات نتایج خود یا همان SERP نمایش دهد.

تک تک کلماتی که در عنوان یک مقاله به کار می برید مهم و ارزشمند هستند. خیلی از سئوکاران حرفه ای و متخصص شاید نیم ساعت تا 1 ساعت زمان بگذارند تا یک عنوان خوب یا تگ عنوان خوب برای مطلبی که می خواهند منتشر کنند بنویسند.

تگ تایتل یا تگ عنوان باید چیزی بین 6 تا 8 کلمه باشد.

3 : متا دسکریپشن یا متا توضیحات Meta description

وقتی در موتور های جستجو چیزی را سرچ می کنید به غیر از لینک های آبی که همان عنوان ها یا تگ عنوان مقاله هستند در زیر آن ها توضیحاتی را مشاهده می کنید به آن ها متا توضیحات گفته می شود. متا توضیحات چیزی بین 155 تا 160 کاراکتر یا حرف می تواند باشد و تاثیری بر روی سئو مطلب شما ندارد اما خزنده های گوگل این متن ها را نیز ایندکس می کنند تا دقیق تر متوجه آن چیزی که شما منتشر کرده اید شوند.

خیلی اوقات شاید حس کرده باشید که وقتی یک موضوعی را سرچ می کنید برای مثال دوره جامع آموزش سئو وردپرس , می بینید که عناوین یکسانی را داخل صفحه نتایج گوگل مشاهده می کنید اما شما بر روی کدام یک کلیک می کنید ؟

در خیلی مواقع متا توضیحات آن مطلب را می خوانید و بر روی آن لینکی کلیک می کنید که دقیقا نیاز شما را برطرف کند.

بنابراین متا دیسکیریپشن ها می توانند خیلی مهم باشند برای جذب مشتریان و کاربران گوگل و البته جلوتر افتادن از رقیبان شما…

4 : تگ های هدینگ یا Heading tags

تگ های هدینگ که به صورت H1 تا H6 وجود دارند و اندازه متن و کلمات شما را تغییر می دهند. اما به همین سادگی ها نباید این تگ ها را ببینید.

تگ های هدینگ یکی از نکات آموزش سئو هستند که با رعایت اصولی آن ها و به کار بردن آن ها در جای مناسب می توانید سئو سایت و صفحه مقاله خود را نیز افزایش دهید.

تگ های heading در واقع به ربات های موتور جستجو گوگل می فهمانند که مقاله شما چه عنوان اصلی دارد و به طور کلی راجع به چه موضوعی در حال تهیه مقاله هستید که آن را با تگ H1 مشخص می کنید.

یادتان باشد در اکثر موارد فقط یک تگ h1 باید در مقاله شما باشد مگر یک سری موارد خاص که اگر به سئو تکنیکال و برنامه نویسی مسلط باشید می توانید در یک صفحه از چندین تگ h1 استفاده کنید اما اگر تازه کار هستید به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم در یک مقاله و صفحه بیشتر از یک تگ عنوان قرار دهید.

بعد از آن می رسیم به تگ h2, تگ h2 در واقع می پردازد به زیر عنوان های مهم عنوان اصلی شما.

خیلی بهتر است که بسته به تعداد کلماتی که در مقاله های شما وجود دارد به طور مناسب و به اندازه از تگ h2 استفاده کنید.

برای مثال اگر مقاله شما چیزی بین  1000 تا  1500 کلمه است نهایتا بین 3 تا  4 تگ h2 انتخاب کنید.

تگ های بعدی یعنی h3,h4,h5,h6 می توانید هر تعداد که خواستید استفاده کنید البته فراموش نکنید استفاده از تگ های هدینگ برای این است که به گوگل بفهمانید چه مطلبی زیر عنوان مطلب دیگریست.

5 : سرعت وب سایت

امروزه گوگل اهمیت زیادی به سرعت سایت ها می دهد و البته خوب آن هم به این دلیل است که انسان ها کم حوصله تر از قبل شده و با پیشرفت زیر ساخت های اینترنت توقعشان از سرعت اینترنت کاملا نسبت به گذشته تغییر کرده و دیگر حوصله اینکه 20 یا 30 ثانیه بلکه بیشتر منتطر بمانند تا یک سایت لود شود را ندارند.

بنابراین گوگل که یکی از مهم ترین سیاست های کاریش, حفظ رضایت مشتری است (واقعا رضایت مندی مشتری رو می خواد نه مثل بعضیا فقط در حد شعار 😉 ) به این نیاز کاربرانش هم توجه ویژه ای کرده و برای سایت هایی که سرعت بالاتری در لود سایت دارند امتیاز بیشتری در سئو سایت ها قائل می شود.

6 : بهینه سازی تصاویر وب سایت

تصاویری که در نوشته های سایت خودتان قرار می دهید یکی از مهم ترین عوامل در کاهش سرعت سایت هستند البته اگر بهینه نباشند و حجم یا اندازه آن ها بی دلیل زیاد باشد.

قبل از اینکه هر عکسی را در مطلبی قرار دهید اول به این موضوع دقت کنید که واقعا به وجود این عکس در نوشته احتیاج هست یا این عکس می تواند یک نیاز از مخاطبان من را برطرف کند ؟

اگر دیدید نمی توانید جوابی برای این سوال ها پیدا کنید پیشنهاد می کنم آن عکس را در نوشته خود قرار ندهید خیلی بهتر است.

ولی شاید یک مواقعی واقعا متن شما احتیاج به یک عکس دارد خوب هیچ مشکلی ندارد شما حتی می توانید در یک نوشته 10 تا 20 عدد هم عکس قرار دهید و از لحاظ سئو هم به هیچ مشکلی بر نمی خورید ولی به شرط اینکه همه ی آن عکس ها را بهینه سازی کرده باشید.

بهینه سازی تصاویر در سئو یعنی حجم عکس ها را با استفاده از نرم افزار های کاهش حجم تصاویر یا سایت های آنلاینی که این کار را برای شما انجام می دهند کم کنید.

نگران نباشید در 99 درصد مواقع که شما حجم عکس ها را کم می کنید از کیفیت عکس ها کاسته نمی شود.

پس حتما این کار را انجام دهید و نکته دیگر اینکه به اندازه تصاویر هم دقت کنید یک تصویر خیلی بزرگ دلیلی ندارد در محتوای شما جا داشته باشد. تصاویر را نسبت به متن های سایتان و طوری که قالبتان برنامه نویسی شده اندازه شان را تعیین کنید.

7 : لینک سازی داخلی internal link building

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در دوره های آموزش سئو وردپرس به آن می پردازند, اهمیت لینک سازی داخلی در سئو وب سایت است.

تمام مطالب مختلفی که شما در سایت منتشر می کنید اگر به همدیگر مرتبط هستند و در یک حوزه می باشند باید به هم لینک داده شوند.

این موضوع آن جا اهمیت پیدا می کند که شما فکر کنید راجع به آموزش سئو وردپرس در گوگل سرچ کرده اید و وارد یک سایت می شوید.

مطلب و مقاله ای که در مورد آموزش سئو وردپرس بوده را مطالعه می کنید و در بین متن ها یا در جا های مختلف قالب لینک هایی را نیز می بینید که تخصصی تر به این موضوع پرداخته  :

برای مثال آموزش سئو وردپرس با افزونه Yoast

خوب این شما را ترغیب می کند که بروید و آن مطلب را هم بخوانید زیرا مرتبط با موضوعی بود که سچ کرده اید بنابراین این موضوع باعث می شود که شما بیشتر در آن سایت بمانید و وقت بیشتری را در سایت بگذرانید و این موضوع باعث کاهش نرخ پرش می شود.

نرخ پرش در واقع به این معنی است که وقتی یک کاربر وارد سایت شما می شود چند دقیقه در سایت شما می ماند.

اگر مشتری و کاربر وارد شده به سایت شما زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند خوب این موضوع باعث کاهش نرخ پرش شما شده و اگر خیلی سریع از سایت شما خارج شود یا بعد از مدت کوتاهی در مروگر خودش صفحه وب سایت شما را ببندد, خوب این موضوع نرخ پرش وب سایت شما را بالا می برد و این به گوگل می فهماند که مطالب یک سایت جذاب هستند یا خیر.

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در گوگل و فاکتور های سئو این است که گوگل ببیند  شخصی که وارد سایت شما شده چقدر زمان می گذارد تا مطالب سایت شما را بخواند اگر زمان زیادی را در سایت شما سپری کند یعنی مطالب شما جذاب است پس امتیاز بالاتری در سئو از گوگل دریافت خواهید کرد.

 

شماره موبایل جهت مشاوره و تماس 09052730949

درخواست مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.